uzywane-auta-dostawcze

Zakup firmowego samochodu jest zawsze roztropnie oceniany. Większe firmy mogą liczyć z reguły na korzystne opcje finansowania przez banki oraz usługi firm, które zajmują się dostarczaniem, organizacją oraz utrzymywaniem floty samochodowej. W małych i średnich firmach istotną kwestią bez wątpienia pozostaje możliwość użytkowania firmowego samochodu dostawczego dla celów prywatnych.

Kupując wyjątkowo specyficzne pojazdy, jakimi są samochody dostawcze Kraków trzeba rozważyć wiele elementów. Po pierwsze należy się zastanowić nad tym, czy wybrany pojazd samochodowy będzie finansowany drogą kredytu, wynajmu długoterminowego, czy też zakupiony zostanie za gotówkę. Korzyści z każdego z tych posunięć zostaną przedstawione poniżej.

Z całą pewnością dobrym wyjściem są auta używane Kraków. Dlaczego? Otóż, samochody te są po pierwsze tańsze, a po drugie ich wartość w chwili zakupu jest najbardziej zbliżona do realnej wartości. Niestety, ale samochody należą do dóbr wyjątkowo szybko tracących na wartości, co w połączeniu z wysokimi kosztami ubezpieczeń i eksploatacji nie jest korzystną rzeczą dla alokacji kapitału. Leasing operacyjny lub finansowy okazują się dobrymi rozwiązaniami. Za pośrednictwem leasingu możliwe jest finansowanie korzystania z pojazdu i jego ewentualny wykup.

Koszty rat leasingowych, podobnie jak paliwo, serwis etc mogą być zaliczone do kosztów prowadzenia działalności, co automatycznie pozwala unikać nadmiernego opodatkowania i przekroczenia II progu podatkowego, który jest dotkliwym ciosem dla wielu przedsiębiorców. Samochody opel Kraków oraz inne marki przygotowują dedykowane opcje zakupu i finansowania samochodu firmowego.

Na co się więc zdecydować? Na pewno korzystną rzeczą jest rozważenie samochodu używanego. Jeśli ktokolwiek nie chce utopić pieniędzy, a pragnie kupić nowy samochód, to korzystnie jest zdecydować się na samochody pochodzące z salonów i będące opcjami demonstracyjnymi.

Auto firmowe: nowe czy używane?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *