Mężczyźni kochają samochody i wszelkie pojazdy mechaniczne. Zakup nowego auta jest często spełnieniem ich marzeń. W związku z tym cieszą się jak dzieci z każdej przejażdżki swoim nowym wozem.

Producenci samochodowi doskonale zdają sobie sprawę z tego, że trzeba przyciągnąć do swoich salonów możliwie jak największą liczbę klientów. W związku z tym regularnie organizuje się akcje promocyjne, w ramach których można kupić swój wymarzony samochód w bardzo atrakcyjnej cenie. Raty sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Ponadto w czasie obowiązywania promocji ma się także okazję do zakupu promocyjnego pakietu wyposażenia również w bardzo atrakcyjnych cenach.
Zdecydowana większość salonów samochodowych daje także możliwość pozostawienia starego auta w rozliczeniu. Samochody używane są wystawiane na sprzedaż, ale wszelkie formalności związane z tą sprzedażą już nie dotyczą poprzedniego właściciela auta. W momencie zakupu nowego auta podpisuje także umowę sprzedaży starego samochodu. Nowym właścicielem staje się wtedy salon samochodowy. Zazwyczaj sprzedaż auta na rzecz salonu i pozostawienie go w rozliczeniu jest związane z pewną stratą finansową. Salony zwykle proponują nieco niższą cenę za dane auto niż cena rynkowa. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że kupujący nowe auto nie musi się już wcale martwić o sprzedaż swojego starego to warto się zdecydować na takie rozwiązanie.
Producenci samochodów współpracują również z bankami, dzięki czemu mogą zaoferować w swoich salonach samochodowych atrakcyjne formy kredytowania. Z uwagi na to, że większość osób nie dysponuje dużą gotówką na zakup auta to wzięcie nowego pojazdu na kredyt jest doskonałym rozwiązaniem. Bardzo atrakcyjne oferty kredytowe mają np. samochody opel. W grę wchodzą raty 50/50, 4×25 czy rozłożenie całej wartości auta na raty. Im krótszy będzie okres kredytowania tym oczywiście koszty kredytu i oprocentowanie będzie niższe. Najbardziej opłacalna wydaje się oferta 4×25%. W pierwszym roku jej obowiązywania Kraków wpłaca się jedną czwartą wartości auta. Kolejne raty w takiej samej wysokości spłaca się przez 3 razy, przez kolejne trzy lata.

 

Auto marzeń

Post navigation