Jak w każdej dziedzinie, tak i w motoryzacji wyróżniamy różne typy samochodów. Wciąż najpopularniejsze są auta osobowe. Jeśli jednak potrzebujemy pojazdu dla swojej firmy, lepiej sprawdzą się samochody dostawcze. Czym one właściwie są?


Auta dostawcze mogą być odmianą klasycznych, standardowych samochodów osobowych. Często są również typem lekkiego pojazdu ciężarowego. Zwykle jest on przeznaczony do transportowania ładunków o mniejszym ciężarze. Z takich pojazdów najczęściej korzystają więc mniejsze, jednoosobowe firmy. Samochód dostawczy musi mieć również odpowiednią masę. Przyjmuje się, że jego masa nie może przekraczać 3,5 tony. To pozwala na przewożenie ładunków o ciężarze wynoszącym 1500-1800 kg. Aby móc prawnie kierować takim pojazdem, należy posiadać specjalny dokument. Będzie to prawo jazdy o kategorii B. Wyróżniamy również odmienne typy budowy takich pojazdów. Różnią się one od siebie przede wszystkim nadwoziem. Samochody dostawcze mogą mieć nadwozie skrzyniowe, specjalne, furgonowe lub typu pick-up.

Oczywiście pojazdy transportowe potrafią kosztować ogromne kwoty pieniędzy. Jeśli więc sami chcemy się zaopatrzyć w takie auto, zwróćmy uwagę na samochody używane. To one będą zwykle najtańsze. Czasem wystarczy je tylko lekko przerobić, aby spokojnie móc zacząć z nich korzystać.

Czym wyróżniają się samochody dostawcze?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *