Widmo rychłych zmian, jakie miały zajść w formie i sposobie przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kategorii B w Polsce spowodowało, iż krakowskie szkoły jazdy przeżywały ostatnio prawdziwe oblężenie. Teraz, gdy zdecydowana większość z kursantów posiada już wymarzony plastik, wyruszają oni na poszukiwania swojego pierwszego własnego samochodu.


car_keys_rent_buy_driving_licenseCałe szczęście Kraków jest miastem bardzo dużym i oferuje mnogość komisów samochodowych. Zarówno tych popularnych i uznanych, jak i tych trochę świeżych, które nie zdołały jeszcze wyrobić sobie odpowiedniej opinii i renomy. W niniejszym artykule postaramy się wytłumaczyć na co zwracać uwagę kupując auto z drugiej ręki, jakie marki są najtańsze w utrzymaniu oraz jak rozpoznać czy danemu autokomisowi można powierzyć swoje ciężko zarobione pieniądze.
Na początku warto zastanowić się nad tym, jakiej marki auto potencjalnie nam się podoba. Dodatkowo trzeba tutaj rozważyć czy będzie ono drogie w utrzymaniu oraz jak kształtują się ceny części zamiennych. Dobrym wyborem wydają się tutaj samochody Opel, bowiem pojazdy tego producenta są w Polsce bardzo popularne, a co za tym idzie, elementy zamienne nie kosztują kroci. Wytwórca ten oferuje bardzo szeroką gamę samochodów różnych klas, a popularny ostatnio import z Niemiec pozwala przebierać w modelach aut jak w rękawiczkach. Tutaj właśnie dochodzimy do sedna sprawy, a mianowicie wyboru jednego konkretnego pojazdu spośród wielu ofert.

Na początku warto zrobić wstępną selekcję i wybrać trochę ofert od lokalnych handlarzy oferujących samochody używane. Nierealnie wyglądające opisy czy zaskakujące okazje powinny zapalić nam w głowie czerwoną lampkę. Gdy już jednak zdecydujemy się sprawdzić auto osobiście, pamiętajmy o kilku sprawach. Uczciwy i poważny handlarz nie powinien mieć nic do ukrycia, a samochód powinien posiadać komplet wszystkich dokumentów. Z miejsca odpuśćmy oględziny gdy coś w tym zakresie się nie zgadza lub sprzedający odmawia gruntownego sprawdzenia auta. Trzymając się takiego planu, stanowczo minimalizujemy ryzyko wpadki.

 

źródło: http://autocenter.krakow.pl/

Gdzie kupować używany samochód?

Post navigation