Kiedy kupujemy samochód, często decydujemy się na auto z drugiej ręki. Głównym wyznacznikiem jest dla nas cena – samochody używane są dużo tańsze niż te prosto z salonu. Kupując auto nowe, tracimy na jego wartości już w chwili wyjechania z salonu.
Używane auto od razu po zakupie należy dokładnie sprawdzić w warsztacie. Zaleca się, aby bez względu na zapewnienia sprzedającego o ostatnich remontach, w samochodzie wymienić rozrząd, filtry i płyny. Nie istotne jest, jaką markę auta wybierzemy – czy będzie to Ford, Opel, Toyota, czy jakiekolwiek inne auto – obowiązkowo musimy zadbać o to, aby miało dobre opony, koło zapasowe w bagażniku, a także apteczkę i gaśnicę. Komfort jazdy jest istotny, jednak nie powinniśmy przekładać go nad bezpieczeństwo. Dlatego też jeśli myślimy o kolorowych pokrowcach na siedzenia, czy uchwytach na telefon, powinny być one zakupione i zamontowane po wyżej wymienionych rzeczach.

Zakupu używanego auta najlepiej dokonać z zaprzyjaźnionym mechanikiem lub blacharzem. Specjalista jest w stanie fachowym okiem ocenić, czy auto jest rzeczywiście bezwypadkowe, czy jednak ma za sobą burzliwą przeszłość. To, czy auto było wcześniej bite wpływa nie tylko na jego wygląd, ale przy mocniejszych uderzeniach, również na bezpieczeństwo. Kupując auto z drugiej ręki powinniśmy wszystko dokładnie sprawdzić i nie dać ponieść się emocjom, że trafiliśmy na wymarzony model i kolor.

źródło: http://autocenter.krakow.pl/

Jak kupić sprawne auto?

Post navigation