56

Największym samochodem dostawczym Opla jest model Movano. Charakterystyczny jest dla tego pojazdu podniesiony nieco dach, dzięki czemu zyskuje na tym przestrzeń ładunkowa. Samochód ten jest furgonetką. Wyróżnić tu można modele A i B. To co jest tu ciekawe, to na pewno fakt, że pojazd ten nie składa się wyłącznie z komponentów należących do przedsiębiorstwa Opel. Rama pojazdu pochodzi od francuskiego Renault. Z tego wynika, że Movano jest podobne do francuskich samochodów dostawczych i tak jak one produkowane jest we francuskiej Batilly. Jest to o tyle istotne, że mowa tu o samochodzie niemieckim.

Samochody dostawcze marki Opel w odsłonie Movano to pojazdy zdolne przewieźć maksymalnie 3,5 tony ładunku. Obecnie częściej się mówi o Oplu Movano B, którego to produkcję rozpoczęto w 2010 roku. Jego poprzednik, a zatem Opel Movano A produkowany był do momentu wprowadzenia na rynek jego nowszego odpowiednika. Zatem w przypadku starszego modelu mowa jest o używanych, ale i tańszych samochodach. Warto tu nadmienić, że pierwowzór poddawany był liftingowi, dzięki czemu zyskał na parametrach, ale to nie wystarczyło w stosunku do wersji nowszej. Wśród zalet odnośnie modelu B warto nadmienić, że jest on o wiele większy od swojego poprzednika. Ponadto jego specyfikacja jest na tyle dobra, że okazuje się być konkurencyjną w zestawieniu z wieloma innymi markami samochodów dostawczych.

Jak jest to w przypadku wielu modeli, charakteryzują się one różnymi odmianami. Movano B to 7 różnych samochodów, gdzie różnice są widoczne albo w długości, albo wysokości karoserii. Pojazd ten uznawany jest za bliźniaczy model Renault Master III, co jednak nie powinno dziwić, z racji współpracy obu producentów.

Opel jako pomoc dla dostaw

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *