rendering-814437_960_720

Każdy, kto zda egzamin na prawo jazdy i stanie się prawdziwym kierowcą, stara się jak najszybciej kupić swoje pierwsze auto. To całkowicie zrozumiałe, bo przecież marzenie o pierwszym samochodzie to jedno z najpopularniejszych marzeń praktycznie każdego młodego kierowcy.

Wybór pierwszego samochodu nie jest jednak wcale taki łatwy, nie wszystkie auta są skierowane do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę za kółkiem. Czym w takim razie kierować się przy zakupie pierwszego samochodu?

 

Po pierwsze, trzeba sobie szczerze odpowiedzieć na pytanie, ile służyć ma nam pierwszy samochód. Jeśli zdecydujemy, że to zakup na 2-3 lata, żeby na dobre rozjeździć się, to nie ma sensu kupować wypasionego i drogiego auta. Warto pomyśleć nad tym, żeby zerknąć do komisu, gdzie w sprzedaży są samochody używane w bardzo dobrym stanie, zdecydowanie tańsze niż nowe. Po drugie, czynnikiem decydującym w wielu wypadkach jest cena. Tutaj, w sytuacji braku gotówki, znowu może przyjść z pomocą komis samochodowy. Po trzecie, trzeba określić dokładnie do czego służyć ma pierwszy samochód. Nie każdy od razu potrzebuje czegoś takiego jak auta dostawcze opel, pojemne i duże. Jeśli samochód jest dla jednej osoby albo do pary, to warto kupić mały miejski samochód, który świetny będzie w korkach, jak i w trasie. Zupełnie inaczej sytuacja ma się w przypadku rodziny. Samochody rodzinne powinny być duże i bezpieczne, przestronne, z pojemnym bagażnikiem.

 

Wybór pierwszego samochodu nie jest wcale łatwy. Auto nowe czy używane? Kolor czarny czy czerwony? A może niebieski? Na te wszystkie pytania i jeszcze wiele innych musi odpowiedzieć sobie młody kierowca.

Pierwszy samochód

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *