Kupno samochodu używanego jest często podyktowane możliwościami finansowymi kupującego, ale nie tylko. Zakup zadbanego auta używanego w dobrym stanie może okazać się bardziej oszczędny. Należy jednak wystrzegać się częstych pułapek, które czyhają na osoby zainteresowane kupnem auta. Samochody używane sprzedawane na giełdach lub bezpośrednio od poprzedniego właściciela trudno sprawdzić, ocenić ich stan, rzeczywistą liczbę przejechanych kilometrów. Należy również dodać, że często nie mamy gwarancji, co w rzeczywistości znajduje się pod maską auta.
Dlatego decydując się na kupno używanego samochodu powinniśmy skierować swoje kroki do sprawdzonego dealera, który uchroni nas przed kupnem przysłowiowego kota w worku. Jak rozpoznać dobrego sprzedawcę? Czym się wyróżnia?

Przede wszystkim dobre centrum sprzedaży samochodów używanych wie, skąd skupować auta z drugiej ręki. Tak duży rynek aut używanych, jak Kraków czy Warszawa, sprawia, że dealerzy niekiedy decydują się na zakup niemal wszystkich aut, by przedstawiać swoim klientom konkurencyjną ofertę. Jednak dobry dealer potrafi wyłowić z rynku aut używanych prawdziwe „perełki” – sprawdzić je pod kątem technicznym, przeprowadzić szczegółowe badania, a dopiero później zaoferować je swoim klientom. Takim przykładem dobrej praktyki jest działalność Opel Auto Center, który od wielu sezonów zbiera pozytywne opinie wśród klientów.

 

Samochody używane – dobry wybór

Post navigation