używane auto

Zakup nowego auta z salonu to spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Minusem jest też fakt, że auto traci około dziesięć procent swojej wartości w momencie, gdy wyjeżdżamy nim z salonu. Co zrobić więc gdy nie stać nas za zakup nowego auta prosto z salonu?

Rozwiązaniem jest auto z rynku wtórnego. Zakup auta używanego nie jest tak proste jak zakup nowego egzemplarza w salonie, jednak po poznaniu kilku zasad można znaleźć interesujący nas model w przystępnej cenie.

Mamy do wyboru kilka opcji. Pierwszą i najbardziej polecaną, dla osób nieobeznanych z motoryzacją, opcją jest skorzystanie z usług auto doradcy. Doradca wyszukuje oferty interesujących nas modeli aut, dokonuje oględzin na miejscu porównując faktyczny stan pojazdu z deklarowanym stanem z ogłoszenia, sprawdza historię pojazdu oraz dokonuje pomiaru powłoki lakierniczej, by upewnić się, że w przeszłości auto nie brało udziału w kolizji drogowej. Często obecność takiego profesjonalisty pomaga wynegocjować lepszą cenę.

Drugą możliwością jest zakup auta w komisie samochodowym. Najchętniej wybierane są te komisy, które dają gwarancję na zakupiony egzemplarz. Dzięki temu kupujący jest zabezpieczony przed oszustwami i wadami, które nie zostały wykryte podczas oględzin pojazdu.

Trzecią możliwością jest samodzielne poszukiwanie ofert od właścicieli prywatnych. Na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych codziennie pojawiają się dziesiątki nowych ofert w kategorii auto używane. Przy samodzielnym poszukiwaniu auta z rynku wtórnego trzeba jednak wykazać się pewną umiejętnością i wiedzą odnośnie pojazdów. Niezbyt doświadczony kupujący łatwo może paść ofiarą oszusta, który umiejętnie ukrył pewne wady, których na pierwszy rzut oka nie udało się stwierdzić.

Wiecznie żywy rynek aut używanych

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *